header-logo-simi

 IMI and ISM University Certified Training 

Sezil Durmuş

Sezil Durmus

Attorney at Law & Mediator
flag-of-Turkey

Turkey

Sezil Durmuş is an Attorney at Law registered in Istanbul Bar and a Mediator registered in Turkish Ministry of Justice. She focuses her practice on Contracts Law, Corporate Law and Employment Law by assisting her clients in structuring and negotiating legal transactions.
  • She also engages in conflict resolution of same matters acting as a mediator.
  • Her expertise is structuring of Conflict Management Systems and Contract Management Systems. She has post graduate degree (LL.M.) on Corporate Law. She is given “Winning Negotiator” title by Federation des Barreaux D’Europe.
  • She has “Professional Negotiator” and “Mediation Supervision” certificates issued by GMN Global Mediators & Negotiators (IMI Turkey), “Advanced Negotiation” certificate issued by Universitatea “Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca, “Emotional Skills and Competencies” and “Evaluating Truthfulness and Credibility” certificates issued by Paul Ekman Group.
  • She is the writer of book “Conflict Management Systems in Workplaces” which is a long term harvest of professional experiences as an attorney and a mediator.
Starts 10 Apr 2023
19:00
CET
Led by Sezil Durmuş, Başak Merdoğlu
Registration is 200₺
Registration Now Open

Mini eğitimimizin konusu «Sosyal Medyada Çatışma Çözümü”.

👉 Çatışma nedir? Çatışma Çözümü nedir?

👉 Sosyal medyadaki çatışmaların diğer çatışmalardan farkı nedir?

👉 Sosyal medya çatışmalarının çözüm yöntemi nedir?

Sosyal hayatımızda birçok çatışma yaşadığımız gibi, sosyal medyada da yaşıyoruz. Kimi zaman bir ürün veya hizmetin alıcısı olarak, kimi zaman bunların satıcısı olarak, kimi zaman fikirlerimizin anlatıcısı, savunucusu olarak. Yüzyüze bir iletişimin var olmaması bu çatışmaların seyrini ve tırmanışını oldukça hızlandırabiliyor. Peki bunların çözümü mümkün mü?

💡Bu eğitim, sosyal medyada yaşadığımız çatışmaların doğasını açıklar ve çözüm yöntemlerine dair tavsiyeler verir.

Starts 2 Mar 2023
14:00
CET
Online
Led by Sezil Durmuş
Registration is €150
Registration Ended

This masterclass course will cover 4 main coaching skills; (1) to maintain presence (2) to listen actively (3) to ask powerful questions and (4) to establish direct communication.

Starts 2 Feb 2023
14:00
CET
Online
Led by Sezil Durmuş
Registration is €150
Registration Ended

This masterclass course will cover; (1) causes and impacts of conflict with a specific look into workplaces, (2) relation and differences between conflict and mobbing, (3) features of conflict management system and (4) principles of conflict management system.

Starts 11 Jan 2023
14:00
UTC+3
Led by Sezil Durmus
Registration is Free
Registration Ended

Ocak ayı ücretsiz webinarımızın konusu ” Kurumlarda Müzakere Kültürü”.
👉Müzakere nedir? Müzakere kültürü nedir?
👉Müzakere etmeyi nasıl öğreniriz?
👉Ne sıklıkla müzakere ederiz ve bunu ne kadar iyi yaparız?
👉Kültürel değerlerimiz müzakereyi nasıl destekler?
👉Çalıştığımız kurum müzakereyi nasıl destekler?
Hayatımızın neredeyse her adımında bir şeyleri müzakere ederiz. Akşam yemeği zamanı, görüşme yeri, terfi maaşı, ürün ücreti, kredi faizi ve daha birçokları müzakerelerimizin konusudur.
💡Bu webinar şirket kültüründe müzakerenin yerini açıklar.
ÜCRETSİZ webinarımıza 11 Ocak 2023 günü 14:00’de katılabilirsiniz.
Webinarlarımız her ayın 2inci Çarşamba günü 14:00’dedir.

Starts 14 Dec 2022
14:00
CET
Online
Led by Sezil Durmuş
Registration is Free
Registration Ended

What is conflict? What is mobbing? You will learn about the diversity of roots of conflicts and their impact. How can we manage conflicts on an organizational level?

Starts 14 Dec 2022
14:00
UTC+3
Led by Sezil Durmus
Registration is Free
Registration Ended

“Çatışma yönetimi” nedir? Yanına “sistem” eklediğinizde ne olur? Çatışmaya sistematik bir yaklaşım benimsemek mümkün mü? Bu insancıl mıdır? Yapılabilir midir? Faydalı mıdır?

Bir kurumdaki çatışmalara sistematik bir yaklaşım, stres, kaygı, korku, öfke, dedikodu, şikâyet süreçleri ile çalışanlar, yöneticiler, İK uzmanları tarafından kaybedilen süreler ve yargısal masraflar açısından önemli tasarruflar sağlar. İş çevresinin sağlığını ve verimliliğini artırır, mobbingi besleyen şartları önler, çalışanların refahını artırır, “ilkeli müzakere” için kültürel değerleri destekler.

Bu webinar, çatışma yönetimine sistemik yaklaşımın faydalarını açıklar ve finansal, sosyal, psikolojik refah için bu yaklaşımın nasıl kullanılacağına dair tavsiyeler verir.

Starts 9 Nov 2022
14:00
UTC+3
Led by Sezil Durmus
Registration is Free
Registration Ended

İşyeri arabuluculuğu nedir? Bu arabuluculuğun amacı çalışanların ücret ve tazminatlarını tartışmak mıdır? Yoksa çalışanlar, ekipler, yöneticiler, birimler arasındaki herhangi bir çatışma ile mi ilgilenir?

İşyeri arabuluculuğu, işyerinde herhangi bir çatışma yaşayan kişiler veya gruplar arasında çözüme ulaşmak için yapılan kolaylaştırılmış bir toplantıdır.

Bu webinar, işyeri arabuluculuğunun faydalarını açıklar ve finansal, sosyal, psikolojik refah için arabuluculuğun nasıl kullanılacağına dair tavsiyeler verir.

Starts 12 Oct 2022
14:00
UTC+3
Led by Sezil Durmus
Registration is Free
Registration Ended

Arabulucular ne yapar? Hangi yöntemleri kullanırlar? Hangi yetkinliklere ihtiyaçları duyarlar? Bu yöntemler ve yetkinlikler liderliği nasıl geliştirir? Bunlar sürdürülebilirlik amacına nasıl hizmet eder?

Arabuluculuk, çatışmayı anlamak, öğrenen bir zihniyet benimsemek, yapıcı diyalog kurmak, görüşmeye etkin biçimde rehberlik etmek, böylelikle kişilerin müzakere etmesine yardımcı olmak ile ilgilidir. Bu uygulamalar doğal liderler yetiştirir.

Bu webinar, liderliği geliştirmek ve sürdürülebilirliği sağlamak için arabuluculuk yöntemlerinin ve yetkinliklerinin kullanımını açıklar ve bu yetkinliklerin geliştirilmesine dair tavsiyeler verir.

Starts 14 Sep 2022
14:00
UTC+3
Led by Sezil Durmus
Registration is Free
Registration Ended

Arabuluculuk nedir? Müzakere ile ilişkisi nedir? Arabuluculuk, müzakere becerilerinin gelişimine nasıl katkı sağlar?

Arabuluculuk bir “yardımlı müzakere” sürecidir. Bir işyerindeki tüm çalışanlara veya bir okuldaki tüm öğrencilere veya bir mahalledeki tüm insanlara müzakere öğretilemez. Oysa evde, işyerinde, ticarette, sosyal hayatta, tüm çatışmalarımızda “ilkeli müzakere” alışkanlığına ihtiyacımız bulunur.

Bu webinar, bir topluluğun müzakere becerilerinin onlara yalnızca arabuluculuk imkânı sağlayarak nasıl geliştirilebileceğini açıklar ve arabuluculuktan nasıl faydalanılacağına dair tavsiyeler verir.

Featured IM Campus contributors

flag-of-Portugal
Portugal
Ana´s professional expertise in online dispute resolution (ODR) has focused on enhancing the quality of the mediation practice using ICT- information and communication technology.
flag-of-Nigeria
Nigeria
Dr Adeyemi Agbelusi is Principal Partner, Berean Associates involved in resolving disputes throughout Nigeria and other Jurisdictions.
flag-of-Japan
Japan
James is a mediator, arbitrator, and law professor at Rikkyo University in Tokyo. He previously practiced international dispute resolution at law firms in Paris and was legal counsel at the International Centre for Settlement of Investment Disputes of the World Bank in Washington.
flag-of-Lithuania
Lithuania
Miglė is a lawyer and an active state-certified mediator. She is also a scientific expert on mediation, having concentrated on comparative aspects of laws on mediation in many European jurisdictions during her PhD research and her work with the CEPEJ Working Group on Mediation.
flag-of-Canada
Canada
Julian is a mediator and ethicist, where his expertise rests in the areas of health care, emerging tech, big data, and AI/ML.